wtorek, 11 września 2012

Domowe sposoby na bóle nóg

Ból nóg to schorzenie, które dopada coraz większą ilość osób. Najczęściej na bolące nogi skarżą się kobiety, jednak jest to także choroba, która może dopaść mężczyzn. W tym artykule przedstawię domowe sposoby na ból nóg.

bóle nóg, nogi bolą


Najłatwiejszym sposobem na bolące nogi jest podniesienie ich do góry. Najlepiej jest wygodnie się położyć, ewentualnie usiąść i podnieść nogi pod kątem 45%. Jeśli dodatkowo poruszasz palcami, poprawisz krążenie krwi, co na pewno uśmierzy ból nóg.

Kolejnym dobrym sposobem na złagodzenie bólu nóg jest moczenie ich w ciepłej, słonej wodzie. Po ok. 15 minutach takiego moczenia dobrze jest opłukać nogi w chłodnej wodzie, następnie je osuszyć i posmarować maścią lub żelem.

Zimne okłady to kolejny dobry sposób na uśmierzenie bólu nóg. Okładając nogi zimnymi opatrunkami odświeżymy je, dzięki czemu zniknie uczucie zmęczenia nóg. Zimno jak wiadomo działa przeciwzapalnie i znieczulająco.

Sposobem stosowanym przez nasze babcie jest owinięcie w jakiś kawałek materiału kostek lodu, a takim opatrunkiem naciera się nogi. Po osuszeniu dodatkowo należy wetrzeć w nogi alkohol, ocet lub wodę kolońską. To doskonały sposób na bóle nóg.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...